T: +90 216 392 41 31 (pbx) E: info@susuzbahce.com

Amerikan Futbolu ve Ragbi Sahası yapımı, komple olarak sahanın zeminden tasarlanıp, proje halinde sizlere teslimatını içermektedir.

- Irak A.Muhammed Sentetik Çim ihracatı 1700m2 Suni çim halı ihracatı tamamlanmıştır.
- Kars Digor Kaymakamlıgı 1000m2 Anahtar Teslim Kapalı Halı Saha yapımı tamamlanmıştır.
- Istanbul Sarıyer Belediyesi 1125m2 Peyzaj amaçlı suni çim uygulaması tamamlanmıştır.
- Özbekistan Taşkent Halı Saha Çimi İhracatı Özbekistan'a 2300m2 nizami futbol sahasının sentetik çim uygulaması için ihracat işlemleri tamalanmıştır.
- Ataşehir Halı Saha İnşaatı Ataşehir'de iki adet 2350m2 halı saha tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.
- Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü kampüsündeki toplam 5000m2 iki adet halı sahanın montajına başlamış bulunmaktayız.
- Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü kampüsündeki toplam 1400m2 iki adet halı sahanın montajına başlamış bulunmaktayız.
- Ayvalık Cunda Ada Spor Kulübünün 7000m2 profesyonel futbol sahasının alt yapısı ve sentetik çim uygulaması bitirilmiş olup dolgu işlemine başlamış bulunmaktayız.
- Ankara Çubuk'ta 1500m2 anahtar teslim kapalı halı saha montajı bitmiş olup teslimini yapmış bulunmaktayız.
- Kars Digor'da 1000m2 anahtar teslim kapalı halı sahanın montajına başlamış bulunmaktayız.
- İstanbul Ataşehir'de bir adet 2100m2 ve bir adet de 1250m2 anahtar teslim açık halı sahaları alt yapıları bitirilmiş olup yakında sentetik çim uygulamasına başlanacaktır.
- İstanbul Sinpaş Aquacity 485m2 halı sahanın sentetik çim uygulamasına yakında başlanacaktır.
- İzmit'de 1000m2 halı sahanın sentetik çim uygulamasına yakında başlanılacaktır.
- Çanakkale 116. Jandarma Er Eğ. Alayı içerisinde bulunan 1500m2 anahtar teslim açık halı sahanın montajı bitirilip idareye teslimini yapmış bulunmaktayız.
- Çanakkale Biga'da Kırk Geçit Termal Otel'in 1350m2 peyzaj uygulaması bitirilip teslimini yapmış bulunmaktayız.
- Diyarbakır Kulp Bölge Yatılı İlköğretim Okulu içerisinde bulunan 750m2 halısahanın montajını bitirip idareye teslimini yapmış bulunmaktayız.
- İstanbul Ataşehir Uphill Court içerisinde bulunan anahtar teslim açık halı sahanın montajı bitirilip idareye teslim etmiş bulunmaktayız.Kategoriler
Diğer Web Sitelerimiz

Halı Saha Yapımı | Açık Halı Saha Yapımı | Kapalı Halı Saha İnşaası | Brandalı Kapalı Halı Saha Yapımı | Plaspanel Kapalı Halı Saha | Saç Kaplama Kapalı Halı Saha | Minyatür Halı Saha | Profesyonel Suni Çim Stadyum İnşaası | Çok Amaçlı Halı Saha İnşaatı | Eski Halı Sahaların Suni Çim Halı Yenilemesi | Halı Saha Periyodik Bakımı | Halı Saha Tamiri | Tenis Kortu Yapımı | Basketbol Sahası Yapımı

Faydalı Linkler
Ragbi Saha Ölçüleri

Amerikan Futbolu ve Ragbi Sahası Yapımı

Amerikan futbolu, ABD'de doğmuş, elle, ayakla ve eliptik bir topla oynanan takım oyunu. ABD ve Kanada'da sadece futbol olarak adlandırılır. Avustralya ve Yeni Zelanda da ise gridiron olarak adlandırılır. Amerikan futbolunun ilk doğuşu, bir ilkokul öğretmeninin ilkokul çocuklarına ragbi oynatmak istemesiyle başlar. Kuralları ragbiye göre değiştirip , çocukların anlamasını kolaylaştırır ve ayrıca çocuklarını sert temaslardan korumak için koruyucu göğüs zırhı, kask ve koruyucu pedler içeren pantolon ekler. Daha sonra yaygınlaşarak gelişen spor önce lisede, daha sonra üniversitelerde oynanmaya başlar. Bunun akabinde profesyonel lig kurulur. (NFL) Kuralları futboldan tamamen farklıdır. İngiltere ve eski sömürgelerinde oynanan ragbi oyununun bir varyasyonudur. Ragbiden farklı olarak koruyucu kıyafetler ve kask ile oynanır. Amerikan futbolu, dayanıklılık, kuvvet, esneklik, sürat, çabukluk, strateji, disiplin ve azim gerektiren oldukça kompleks bir spordur.

Ragbi, iki takım arasında, oval bir topun el ve ayaklarla kontrol edilerek sayı yapılması esasına dayalı olarak oynanan takım oyunu. Ragbi birliği ve ragbi ligi olmak üzere farklı kurallara ve oyuncu sayısına sahip iki türü vardır. Bir ragbi birliği maçı 40'ar dakikalık iki devre olarak oynanır. Çocuk maçları daha kısa olabilir.

Amerikan Futbolu ve Ragbi Sahası Ölçüleri:

- Sahanın uzunluğu 100 metre, genişliği ise 55 metredir. 
- Sahanın her iki yanında 10'ar metrelik gol (touchdown) bölgeleri mevcuttur. Bu bölgelere end zone denir. 
- Sahada 50'den 10'a doğru numaralanmış enine çizgiler bulunmaktadır ve bu çizgiler end zone' a olan uzaklığı gösterirler. 
- Her iki end line (sahanın iki ucundaki çizgi) üzerinde 'Y' biçimine yakın kaleler bulunur. End zone'lar ve kale direkleri sayı kazanmak için kullanılır.  Topun uzunluğu tam bir ayak ebadı kadar (30 cm.) olduğundan bu oyuna ayaktopu (football) adı verilmiştir. 
<<< Teklif Al >>>